Центр ґендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету

Центр ґендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету утворено 07.03. 2014 року з метою надання науково-практичної допомоги викладачам та студентам університету щодо впровадження та розвитку ідей ґендерної рівності у навчально-виховний процес шляхом посилення ґендерного компонента в змісті соціально-гуманітарних дисциплін; проведення виховних заходів з ґендерної тематики; організації науково-дослідної роботи для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; ліквідації всіх форм дискримінації; запобігання насильству в усіх сферах життя суспільства; протидії торгівлі людьми тощо. 

Серед результатів роботи Центру в 2013-2014 році слід назвати: 

  1. У рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству» здійснюється взаємодія з координаційною радою з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові Запорізької обласної державної адміністрації. http://sites.znu.edu.ua/news_details/news_id=15801&lang=ukr
  2. 10 -11лютого 2014р. на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету проведено дводенний семінар-тренінг «Планування діяльності ініціативи «Університет – заклад, дружній до молоді»». Захід проходив у рамках загальноукраїнського проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками вищих навчальних закладів», організованого Сумським державним університетом за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства соціальної політики України на кошти Європейського Союзу. Від Запорізького національного університету співорганізаторами заходу стали факультет соціальної педагогіки та психології та відділ виховної роботи. Результатом стало укладення угоди між Запорізьким національним університетом і СумДУ про науково-освітнє співробітництво щодо об’єднання зусиль у рамках реалізації Проекту.
  3. 28 березня 2014 року на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбувся традиційний «Гендерний форум-2014». Тема навчально-методичного семінару, який проходив у рамках цього проекту, – «Кращі сім’ї – краще суспільство». Головна мета заходу полягала в тому, аби завдяки взаємодії суспільних, державних організацій та молодих сімей сформувати умови, які б сприяли гармонізації сімейних та професійних ролей в українському суспільстві. 

Матеріали розміщено: http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Golovanova/0032004.doc 

У плані роботи ЦГО на 2014-2015 н.р.:

  1. Співучасть в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих учених «Ґендерна освіта в сучасному університеті: досвід, проблеми та перспективи» 22-23 жовтня 2014 Криворізького педагогічного інституту;
  2. Участь у проекті Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти з при ВНЗ «Гендерний аудит ВНЗ» – «Гендерний аудит студентських кваліфікаційних робіт» (серпень – жовтень 2014 р.).
  3. Круглий стіл «Комплексний підхід до профілактики насильства в сім'ї». – відповідальні «Центр гендерної освіти» ЗНУ, Гендерний ресурсний Центр Запоріжжя.-25 листопада 2014р.
    5. Гендерний Форум – 2015 «Досягнення та виклики гендерної рівності.» – відповідальні «Центр гендерної освіти» ЗНУ, Гендерний ресурсний Центр Запоріжжя.-28 березня 2015р.
    6. Круглий стіл «Проблеми підготовки до шлюбу та сім'ї». «Центр гендерної освіти» ЗНУ, Гендерний ресурсний Центр Запоріжжя.-15 травня 2015р. 

м. Запоріжжя, вул. Гоголя , 108

ауд. 102( 8 корпус)

Керівниця ЦГО: Голованова Тетяна Петрівна

к.т. (0612) 627161