Центр ґендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ

Leleka

Центр ґендерної освіти  Одеського державного університету внутрішніх справ створений на базі кафедри адміністративного права та адміністративного процесу у вересні 2015 р.
Метою діяльності Центру ґендерної освіти ОДУВС є надання науково-практичної допомоги викладачам, курсантам та студентам щодо впровадження ідей ґендерної рівності у навчально-виховний процес шляхом посилення ґендерного компоненту у змісті соціально-гуманітарних дисциплін; проведення виховних заходів; організації науково-дослідної роботи щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, ліквідації всіх форм дискримінації, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми тощо.
Створення Центру ґендерної освіти в ОДУВС відповідає сучасним  реаліям розвитку України в умовах курсу на євроінтеграцію. Так, впровадження ґендерних підходів у систему освітиє одним із напрямів реалізації Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. 3 липня 2015 року при Міністерстві освіти і науки України було створено робочу групу з питань політики ґендерної рівності та боротьби з дискримінацією у сфері освіти. 25 серпня 2015 року Президент України затвердив своїм Указом Національну стратегію у сфері прав людини, в якій суттєва увага приділена питанням рівності жінок та чоловіків, попередження насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми тощо.
З огляду на специфіку Одеського державного університету внутрішніх справ як вищого навчального закладу, який готує майбутніх правоохоронців та правозахисників, у фокусі основних напрямів діяльності ЦҐО, крім загальних аспектів ґендерної проблематики, знаходяться питання протидії ґендерно обумовленому насильству, зокрема насильству в сім’ї та торгівлі людьми.
В складі ЦҐО ОДУВС працюють експерти з питань протидії насильству в сім’ї та торгівлі людьми, європейських антидискримінаційних стандартів тощо.Представники ЦҐО ОДУВС постійно підвищують свою обізнаність з ґендерної проблематики та вдосконалюють майстерність щодо здійснення тренерської та просвітницької діяльності, співпрацюють з органами публічної адміністрації та громадськими організаціями, ЗМІ тощо.
Наші контакти:
м. Одеса, вул. Успенська, 1