Ґендерний центр Харківського національного медичного університету

 Про роботу Центру гендерної освіти Харківського національного медичного університету (ЦГО ХНМУ)

  1. Проведено три Міжнародні міждисциплінарні науково-практичні конференції «Гендер. Екологія. Здоров’я» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Харківської обласної адміністрації (2007, 2008, 2011).
  2. Починаючи з 2013 р., гендерні модулі включено до програм як  суспільних, так й певного кола медичних дисциплін (Гендерні стереотипи в медицині, Гендерний етикет, Гендерна складова нових репродуктивних технологій та ін.).
  3. Здійснено гендерний моніторинг навчальної програми зі стоматології (2013 р.).
  4. Здійснюється керівництво підготовкою студентських наукових робіт на конкурси різного рівня. Наші студенти ставали переможцями Загальноукраїнських та регіональних конкурсів з гендерної проблематики.
  5. Брали участь практично у всіх заходах за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта. 2013 року отримали грамоту від Фонду ім. Фрідріха Еберта за активну участь у роботі мережі гендерних осередків.
  6. Здійснюється консультативна та теоретико-методологічна робота щодо підготовки кандидатських та докторських дисертацій з гендерною тематикою.
  7. У тому числі й наша просвітницька та консультативна діяльність сприяла залученню до вивчення та відображення гендерної проблематики у ЗМІ (наприклад, щодо журналу, «Крона», директором ОТБ виконується кандидатська дисертація «Формування гендерної ідентичності у просторі сучасного телебачення (на основі телесеріалів)» та ін….