Центр ґендерної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Метою діяльності Центру гендерної освіти Черкаського національного університету є пропаганда та розповсюдження ґендерних знань, інтеграція гендерного підходу в освіту та соціально-педагогічну роботу, підвищення рівня ґендерної культури молоді,сприяння встановленню гендерної рівності в українському суспільстві та ліквідації всіх форм дискримінації і гендерного насильства.

Основними напрямками діяльності Центру є:

Науково-дослідна та навчальна діяльність: розробка та впровадження навчального курсу "Гендерні аспекти і науці і освіті"; дослідження гендерної ситуації у колективі університету; проведення науково-практичних конференцій з гендерної проблематики; підготовка та видання наукових та науково-методичних матеріалів, спрямованих на попередження гендерного насильства, гендерної дискримінації та гармонізацію гендерних взаємин у суспільстві.

Консультативна робота: проведення консультацій з питань міжстатевого спілкування, гармонізації гендерних взаємин, консультативна допомога у ситуаціях гендерного насильства.

Просвітницька діяльність: організація та проведення конкурсів робіт з гендерної тематики, підготовка та проведення інформаційно-просвітницьких заходів для студентів та педагогічних працівників.
Соціальне партнерство: Центр співпрацює з: Міжнародним жіночим правозахисним центром "Ла-Страда - Україна", органами державної влади у Черкаській області, Обласним ґендерним ресурсним центром, органами внутрішніх справ, центрами гендерної освіти інших навчальних закладів, недержавними організаціями.

Заходи, проведені Центром гендерної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

• Організація спільно з центром практичної психології та соціальної роботи міського методичного кабінету роботи фокус-групи"Гендерний підхід в роботі соціального педагога з різними категоріями дітей та їх батьками".

• Інформаційна година для науково-педагогічних працівників "Гендерна освіта та самореалізація особистості", вересень 2011.

• Школа куратора академічних груп "Попередження гендерного насильства в українському суспільстві" (14 грудня 2011)

• Гендер-квест "Шлях до гармонії"(24 квітня 2012 року, спільно з Обласним молодіжним ресурсним центром)

• Конкурс студентських відеороликів з гендерної проблематики (квітень, 2012 рік)
• Гендер-квест-2 "Шлях до гармонії"(15 травня 2013 року, спільно з Обласним молодіжним ресурсним центром)