ГЦ Харківської академії неперервної освіти

Центр ґендерної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» враховуючи особливості діяльності щодо підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів Харківської області створений на базі кафедри соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з метою впровадження ідей ґендерної рівності у навчальний процес курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом посилення ґендерного компонента в тематичному змісті курсів; проведення додаткових спецкурсів та тренінгів з гендерної тематики з метою посилення просвітницької роботи серед педагогічного загалу області; організації експериментально-дослідницької роботи у закладах освіти області для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; ліквідації всіх форм дискримінації; запобігання насильству в усіх сферах життя суспільства; випуску методичних матеріалів для педагогічних працівників відповідної тематики тощо.

Результати роботи ЦГО

- Розробка та впровадження у навчальний процес курсів підвищення кваліфікації тематичних занять «Гендерні підходи у дошкільній освіті», «Гендерний аналіз підручників», «Гендерні аспекти шкільної історичної освіти», «Права людини в контексті гендерної рівності» та ін..

- Науково-методичний супровід регіонального експерименту «Науково-методичні підходи до створення гендерночутливого навчального закладу», у якому беруть участь 8 загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області.

- Створення постійно діючої виставки літератури з питань гендерної рівності у бібліотеці Центру професійного розвитку працівників освіти Академії.

- Опублікування методичних посібників та статей у наукових та педагогічних виданнях («Гендерна парадигма освітнього простору», «Управління освітою», «Завучу. Усе для роботи»); брали участь у створенні видання фонду Фрідриха Еберта «Впровадження гендерного підходу у систему вищої освіти України».

- Публічні виступи на запрошення перед різними аудиторіями, у тому числі перед співробітниками Харківської державної обласної адміністрації з питань гендерної рівності жінок та чоловіків.

У плані роботи ЦГО

- Розширення тематики занять з питань гендерних підходів освіти для різних категорій педагогів, охоплення значної частини педагогів просвітницькою роботою.

- Продовження співпраці в межах Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ.

- Написання методичних рекомендацій щодо створення гендерночутливого освітнього середовища у навчальному закладі, гендерночутливих комунікативних практик учителів та учнів.

- Проведення елементів гендерного аудиту Академії, який сприятиме створенню родинно орієнтованого середовища.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Світла,41