Лабораторія гендерної освіти та виховання Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Leleka

Лабораторія гендерної освіти і виховання створена 2010 року . Лабораторія є структурним підрозділом  кафедри філософії освіти та управління інноваційною діяльністю. Очолює  лабораторію -  Побоча Тетяна Дмитрівна, ст. викл. кафедри (на громадських засадах). За необхідності  до роботи лабораторії долучаються  викладачі інституту (на громадських засадах).

Завданням лабораторії є надання науково-практичної допомоги педагогам області, викладачам та студентам вищих навчальних закладів щодо впровадження ідей гендерної рівності в навчально-виховний  процес , формування гендерної чутливості педагогів.

Основні напрацювання за 2010-2015 роки:

• В програму підвищення кваліфікації педагогів Дніпропетровської області включена тема «Формування гендерної чутливості педагогів. Гендерний підхід в освіті і вихованні» (Побоча Т.Д.);
  • Проведено близько 100 тренінгів «Гендерний вимір освіти» для педагогічних працівників області (4 з них для начальників районних(міських) відділів освіти);
  • Систематично надаються консультації педагогам області з впровадження гендерних підходів в навчально-виховний процес;
  • Створено бібліотеку та медіа теку з гендерної тематики;
  • Створено виставку літератури з гендерної тематики в бібліотеці інституту;
  • Щорічно в рамках Всеукраїнської конференції, яку проводить кафедра  працює секція з гендерної освіти і виховання. Виступи друкуються в збірниках матеріалів конференцій;
  • Проводимо семінари, круглі столи для педагогів області. Так  29 квітня 2015 р. відбувся круглий стіл «Гендерна освіта в контексті сучасних освітніх процесів».

Контакти:

м.Дніпропетровськ,  вул. Свердлова, 70, ДОІППО, ауд.211.

Зав. лабораторією Побоча Т.Д.

Тел. (моб):  098 433-12-87