Магістерська освітня програма «Гендерні студії» факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Leleka

У 2017 році відкрито першу в Україні фахову магістерську програму підготовки дослідників гендерної проблематики у сучасному суспільстві «Гендерні студії»

Про програму

Програму «Гендерні студії відкрито на  факультеті соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у співпраці з Лундським університетом (Швеція).

Гендерні студії є міждисциплінарним полем дослідження сучасних явищ та процесів, соціальних змін, проблематики гендерних нерівностей, ключових елементів феміністичної і квір-теорії та практик громадського активізму. Програма спрямована на розширення компетентностей студентства у критичному та аналітичному мисленні, обговоренні і оцінюванні ключових положень соціальних теорій та результатів досліджень, опанування методами соціологічних досліджень з гендерної проблематики та гендерної експертизи, оволодіння навичками створення та управління соціальними проектами з урахуванням гендерної рівності.

Магістерська програма гендерних студій є успішним продовженням соціальної, поведінкової та гуманітарної освіти з різних спеціальностей, адже гендерна фаховість нині затребувана у всіх галузях суспільного життя: політиці, економіці, психології, праві, культурі, мистецтві, медіа, соціальних відносинах.

Успішне опанування програмою забезпечує набуття фахових компетенцій соціологічного та гендерного підходу у дослідженні соціальних проблем, які є підготовкою як до наукової роботи, так і до професійної зайнятості з широким спектром можливостей: соціологічні та гендерні дослідження, управління персоналом, зв’язки з громадськістю, масові комунікації, соціальна політика, державна служба, діяльність міжнародних та громадських організацій тощо.

Тривалість навчання: 2 роки (4 семестри) 120 ECTS кредитів.

Мови навчання: українська та англійська

За умови успішного проходження випускники та випускниці даної програми отримують диплом магістра соціології за освітньою програмою "Гендерні студії" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Навчальні дисципліни

1. Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
  2. Новітні методи аналізу даних в соціології
  3. Дослідницькі парадигми в соціальних науках
  4. Методологія дослідження соціальних нерівностей
  5. Професійна та корпоративна етика
  6. Кількісні методи: мультиваріативний аналіз
  7. Гендер, вік, клас, нація: кроссекційний аналіз
  8. Методи аналізу нечислових даних в соціології
  9. Оціночні дослідження в соціології
  10. Критична феміністична перспектива в сучасній соціології
  11. Технології написання наукових текстів
  12. Гендер, тілесність та сексуальність
  13. Феміністична критика класичної соціальної теорії
  14. Соціальні та жіночі рухи в світі, Європі, Україні
  15. Гендерна соціолінгвістика
  16. Соціологія гендеру

Дисципліни за вибором студентства – одна з кожного блоку

1. Трансформація гендерного порядку у пост-соціалістичній Україні та Європі АБО · Глобальний розвиток та сучасні виклики соціології
  2. Гендер і сім'я: батьківство та піклування в Україні АБО Глобальний розвиток та сучасні виклики соціології
  3. Гендерна експертиза та гендерний аудит АБО Соціологічний супровід соціальних проектів
  4. Гендерована освіта АБО Гендерований життєвий шлях та життєвий успіх
  5. Гендерний аналіз масмедіа АБО  Біографічний метод в соціальних дослідженнях.
  6. Психологічне консультування АБО Якісні методи в гендерних дослідженнях
  7. Соціологія маскулінності та чоловічі дослідження АБО · Аналіз соціальних мереж

На другому році навчання студентство проходить дві практики:

• Виробнича практика “Соціологічне дослідження з гендерної проблематики”
  • Практика з гендерної експертизи

Можливості працевлаштування після завершення навчання:

• Міжнародні організації та фонди
  • Наукові установи та освітні програми
  • Державна служба
  • Приватні компанії
  • Громадські організації
  • ЗМІ