ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «ГЕНДЕРНИЙ ВІДКРИТИЙ УНІВЕРСИТЕТ: ГЕНДЕРНА ГРАМОТНІСТЬ ТА КУЛЬТУРА ПРАЦІВНИКІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ»

Leleka

Інноваційний пілотний партнерський проект, що був реалізований у рамках проекту «Єдина соціальна мережа» за підтримки Харківської міської ради.

Своєчасність проекту визначається необхідністю запровадження гендерночутливого підходу у соціальну роботу з населенням в умовах зміни концепції соціальної роботи. Вирішення пов’язаних з цим проблем вимагає підвищення рівня гендерної грамотності та культури фахівців при наданні соціальної допомоги і підтримки вразливих верств населення.

Харківська гуманітарно-педагогічна академія виступає одним з ініціаторів створення Гендерного відкритого університету, разом із Центром гендерної культури та Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

До складу слухачів увійшли фахівці з питань соціальної роботи із суб’єктами Харківського міського відділу з питань пробації управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, представники адміністрації та співробітники центру «Компас» Харківського благодійного фонду «Благо», відділу соціальної допомоги вдома Індустріального району м.Харкова, відновлювано-реабілітаційного центру «Маяк здоров’я», спортивно-психологічного центру реабілітації алко і наркозалежних «Радуга», благодійного фонду «Матері проти наркотиків», викладачі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

У ході реалізації проекту з 27.03 по 7.04.17 було проведено заняття за спеціально розробленою затвердженою ректором академії та погодженою зі сторонами-партнерами програмою «Гендерночутливий підхід у роботі з вразливими верствами населення у соціально-правовій сфері».

Наприкінці навчання відбувся екзамен, який успішно витримали усі 26 слухачів. Успішне засвоєння матеріалів курсу було засвідчено сертифікатом, який прирівнюється до проходження чергового стажування для фахівців із соціального і соціально-правового захисту населення, працівників соціально-психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів, викладачів вищої школи.

У цілому, результатом реалізації проекту стало створення на базі КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР інноваційної структури – «Гендерний відкрий університет» – метою діяльності якої є забезпечення процесу гендерної просвіти працівників соціальної сфери, підвищення рівня гендерної грамотності та культури у професійному середовищі при роботі з людиною та громадою. Чекаємо на нових слухачів!