Мультидисциплінарні гендерно-чутливі ініціативи: обмінюємось досвідом

Leleka

25 квітня на базі Сумського державного університету відбулась регіональна конференція «Мультидисциплінарні гендерно-чутливі ініціативи: обмін досвідом».

На сьогодні все частіше звертається увага на потребу об’єднання зусиль експертів/-ок з різних галузей знань для досягнення кращих результатів у вирішенні тих чи інших проблемних питань. Як з’ясувалось впродовж конференції, діяльність науковців кафедри психології, політології та соціокультурних технології СумДУ є доказом такого твердження, а наявний досвід дійсно вартий висвітлення.

Конференцію було проведено у співпраці з Департаментом соціального захисту населення Сумської ОДА та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області. Участь у заході взяли науковці, практики та студентство.

На пленарних виступах були презентовані різноманітні напрями дослідницької і просвітницької роботи Гендерного ресурсного центру та Центру соціогуманітарних аспектів регіональних досліджень. Зокрема, Андріаною Костенко було представлено результати соціологічного дослідження щодо політичної участі жінок, Юлією Савельєвою – узагальнення досвіду реалізації гендерно-чутливих бюджетних ініціатив на рівні громад. Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко презентувала результати діяльності у області з протидії домашньому насильству.

Студенти/-тки мали змогу спробувати себе у виступах у тематичних секціях. Такий досвід безперечно був корисним для молодих науковиць/науковців, оскільки всі вони вчаться лише на першому-другому курсах. Але вже зараз, під керівництвом викладачів/-ок кафедри, вони вчаться тому, як проводити дослідження та розробляти власні рекомендації з вирішення гострих соціальних проблем.