Гендерне спортивне орієнтування до Міжнародних свят дня матері та дня сім’ї у СумДУ

Leleka

14-15 травня цього року в Україні відзначали Міжнародні свята: день матері та день сім’ї. З такої нагоди Гендерний ресурсний центр СумДУ протягом травня запланував низку заходів. І одним з перших було вже традиційне проведення гендерного спортивного орієнтування для студентського та викладацького складу  університету.

Цього разу на території нашого університету студенти/-ки і викладачі/-ки Медичного інституту, юридичного інституту та факультету ІФСК, об’єднавшись у три команди, вирішували завдання на гендерну тематику, а також  демонстрували своє вміння орієнтуватися на місцевості. Зокрема, потрібно було пригадати якомога більше слів-фемінітивів, зануритись в історію руху жінок за рівні права, знайти вихід з ситуації порушення прав дитини, віднайти ознаки гендерної дискримінації та впізнати чимало типових «чоловічих» та «жіночих» предметів. А ще були кросворди, шаради та ребуси, які можна було швидко розгадати тільки працюючи у команді. Все це зайвий раз продемонструвало потребу  об’єднання зусиль обох статей.

Учасники і учасниці гендерного спортивного орієнтування дійшли згоди, що професіоналізм не має статі, а створення рівних можливостей для жінок і чоловіків у вирішенні життєвих та творчих завдань працює на загальний кращий результат.

Викладачі/-ки та студенти/-ки подолали нелегкий шлях до гендерної гармонії, ламаючи гендерні стереотипи, за що  отримали привітання та заохочувальні призи від представниць Департаменту Сумської ОДА, а головне - чудовий настрій та позитив!