СЕМІНАР-ДИСКУСІЯ «ЧИ ПОТРІБНА УКРАЇНІ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ СЕКС-РОБОТИ?»

Leleka

19 травня 2017 року у Центрі гендерної освіти Луцького педагогічного коледжу відбувся семінар-дискусія з теми «Чи потрібна Україні легалізація секс-роботи?». Захід проведено спільно з Amnesty International Ukraine, Центром гендерної освіти Луцького педагогічного коледжу, Центром гендерної освіти та соціально-психологічної служби Харківського національного університету радіоелектроніки.

Ініціаторка заходу Г. Єрко здійснила короткий екскурс у сутність проблеми та ознайомила присутніх із понятійним апаратом, розробленим фахівцями/фахівчинями для означення зайнятих у даній сфері послуг. У ході обговорення було переглянуто документальний фільм «Білий танець» режисерки Ксенії Кравцової.

Особливим був формат зустрічі, проведеної за методикою «світове кафе». Студентки та викладачі/викладачки, об’єднувались у мікрогрупи та отримали завдання викласти на папері власні «за» і «проти» з приводу узаконення секс-праці. Врешті, відбулася презентація позиції кожної з компаній, які знаходились у «кафе».

На думку аудиторії, позитив від легалізації – соціальні гарантії, медичний огляд, податки в державу, психологічна допомога, поліпшення умов праці, створення профспілок, припинення свавілля правоохоронних органів, новий погляд на секс-меншини та інші. Причини не підтримувати законодавче забезпечення секс-роботи – це деморалізація суспільства, негативний вплив на молодь, нівелювання потреби в освіті, відсутність гарантій внутрішнього регулювання процесу, стереотипи тощо.
Результатом семінару-дискусії стало усвідомлення, що українське суспільство не готове до оголення й, тим більше, гідного вирішення подібних питань на юридичному рівні. Акцентовано прозвучала й думка про важливість не замовчувати даної проблеми, а навпаки – озвучувати у різних середовищах задля пошуку раціональної моделі хоча би її сприйняття.

#tot_amnesty

#tot_aiu