ГЕНДЕР-КВЕСТ УЧЕРКАСАХ: юнаки переодягають малюків та крокують на підборах, а дівчата лагодять дитячий майданчик та вчаться утворювати фемінітиви

Leleka

18 травня у парку «Сосновий бір» вже вчетверте відбувся гендер-квест «Шлях до гармонії», організований Центром гендерної освіти та кафедрою початкової освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за фінансової підтримки Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації.  Організаційну допомогу надали представники Черкаського правозахисного центру, Всеукраїнської ініціативи: Активна громада та Інститут республіка.

Квест як інтерактивна, динамічна, інтелектуальна гра дозволяє опановувати знання та уміння у невимушеній атмосфері, обмінюватися думками та вчить співробітництву.

Мета заходу – ознайомити молодь із простими правилами гармонійних відносин: гнучкий розподіл обов’язків у родині, відмова від стереотипів, що обмежують самореалізацію, спільна турбота про дітей та спільне формування сімейного бюджету, а також – довіра та партнерство.

Вже традиційно серед завдань квесту – вживання фемінітивів, критика гендерних стереотипів, а також – приготування манної каші та основи догляду за малюком. Чоловіки-відвідувачі парку мали чудову можливість продемонструвати навички відповідального батьківства та  до долучитися до всесвітньо відомої акції «Walk a mile in her shoes», спрямованої на привернення уваги до проблеми гендерно обумовленого насильства.

Частина завдань квесту, спрямованих на залучення простих перехожих, продемонструвала великий інтерес до питання гендеру – охоче слухали учасників про шкідливий вплив застарілих гендерних стереотипів та висловлювали власні думки. Однак, не завжди вдавалося командам знайти татуся, дідуся чи брата, що гуляє з малюком для спільного фото, адже здебільшого на прогулянці були матусі. Найскладніше, як і у попередні роки, було переконати чоловіка приміряти жіноче взуття на підборах,  аті, хто все ж таки погодилися на цей крок, просили не фотографувати їх обличчя.

У фіналі молодь мала продемонструвати дев’ять  кроків до гармонійних стосунків: прислухатися один до одного, гнучко розподіляти сімейні обов’язки, не боятися проявити себе у діяльності, що є нетиповою для своєї статі. Усі учасники та учасниці подолали нелегкий шлях до гендерної гармонії, ламаючи гендерні стереотипи, за що  отримали грамоти та подяки, а також заохочувальні призи, а головне - чудовий настрій та позитив!

Наталія Байдюк, координаторка Центру гендерної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького