Фахівчиня гендерного ресурсного центру СумДУ долучилася до наради Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції щодо пріоритетів гендерної політики в Україні

               

5 червня у м. Київ відбулась нарада віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко з громадськими організаціями щодо пріоритетів ґендерної політики в Україні. Під час наради Іванна Орестівна поінформувала представниць громадських організацій щодо урядових пріоритетів у сфері державної ґендерної політики, зокрема на 2018 рік.

Зустріч набула інклюзивного спрямування завдяки виступу Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Панасюк Раїси, яка представила основні напрями діяльності у сфері інклюзії, окремо зупинившись на проблемі доступності споруд для жінок з інвалідністю, молодих матерів та маломобільних груп населення.
Крім цього, представниці різних громадських організацій підіймали такі нагальні питання сучасного українського суспільства, як виконання нового законодавства з протидії домашньому насильству на місцях, активної громадської діяльності та основних проблем жінок-волонтерок, ветеранок, жінок - ВПО.
Було обговорено можливості більшої залученості жінок до економічного життя країни. Передовсім, було поставлено завдання щодо проведення моніторингу прогресу свободи жінок у бізнесі і, відштовхуючись від цих даних, шукати шляхи поліпшення ситуації.
Окремо зупинилися на проблемах сільських жінок, які найбільше потерпають від обмеженого доступу до інформації. Віце-прем’єр-міністр зазначила, що в новій державній програмі рівних прав та можливостей особлива увага буде приділена саме цій категорії.
Завдяки максимальній залученості представниць різних громадських організацій, нарада пройшла у формі живої дискусії, з обговоренням конкретних проблем у гендерній політиці в Україні та шляхів їх вирішення.