Метод арт-терапії у вирішенні конфліктів та попередженні насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Фахівчині Гендерного ресурсного центру СумДУ традиційно долучаються до різного роду активностей, спрямованих на протидію насильству.
28.11.2018 року на базі Конгрес - центру СумДУ Сумським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено соціально-психологічний воркшоп, що мав на меті привернути увагу до проблеми насильства. У заході брали участь соціальні фахівці об’єднаних територіальних громад, фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, прийомні батьки та студенти вищих навчальних закладів. Було проведено ряд майстер-класів щодо правових аспектів запобігання та протидії домашньому насильству, формування гендерної толерантності тощо.

Цього року фахівчинею Гендерного ресурсного центру СумДУ, Черняковою Анною Анатоліївною,  було проведено майстер - клас "Арт-терапія у вирішенні конфліктів". У ньому взяли участь соціальні працівники, прийомні батьки та студенти СДПУ ім.А.С.Макаренка та СумДУ. Майстер-клас було проведено у тренінговому форматі. Учасники та учасниці були залучені до виконання різних видів спільної творчої діяльності, під час яких мали змогу дослідити різні форми взаємодії, усвідомити власні стратегії поведінки у спілкуванні та побудувати дійсно партнерські стосунки.