СТАРТУВАЛА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

В Сумській області також розпочаті заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».На відкритті акції Директор департаменту соціального захисту населення Сумської обласної адміністраці Михайло Дубровський у своєму виступі підкреслив актуальність проблеми насильства на Сумщині. Так станом за 9 місяців 2019 року до управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад надійшло 1522 звернення та повідомлення щодо скоєння домашнього насильства , в тому числі: від жінок – 1 354, чоловіків – 148, дітей-20, з них – 27 осіб з інвалідністю.

У рамках відкриття акції «16 днів проти насильства» у Сумському коледжі економіки і торгівлі, відбулася вистава родинного театру «Нянькіни» «Галюцинація». Крім того, студенти Сумського державного університету презентували форум-театр на тему сімейного насильства.