Гендерний ресурсний центр СумДУ переносить в онлайн свою роботу зі школами з протидії насильству у шкільному середовищі

У відповідь на карантин у зв’язку з COVID-19 Гендерний ресурсний центр СумДУ трансформує свою роботу зі школами у межах програми «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах».

Напевно, освітяни знаходяться серед тих, хто в більшій мірі відчули на собі всі труднощі карантину у зв’язку з COVID-19. Школа перебуває у стані серйозних змін та адаптації до абсолютно нових умов навчання. Педагогам доводиться опановувати нові навички, повністю переглядати свій досвід, змінювати звичні моделі навчання і оцінювання дітей. У багатьох з них немає розуміння того, що буде далі і чим це все закінчиться. Все це є факторами стресу та формування тривоги.

У відповідь на ситуацію, що склалася, фахівчині Гендерного ресурсного центру СумДУ запропонували школам нові можливості підтримки – онлайн семінари та супервізії.

Онлайн заходи для шкіл, зокрема, допомагають шкільним педагогам знайти відповіді на такі питання:

- В чому полягають особливості карантину для психіки дітей та дорослих ?

- Чому чим далі, тим складніше нам переживати карантин? Що заважає адаптації? Чому карантин може ставати фактором стресу?

- Що можна зробити вже зараз і як адаптувати дітей після карантину?

- Чому під час карантину збільшуються випадки домашнього насильства?

Програма «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах»реалізується Гендерним ресурсним центром СумДУ спільно з громадською організацією «Жіночий консорціум України» , починаючи з 2017 року.