Центр ґендерних досліджень і освіти Маріупольського державного університету

В 2010 р. Маріупольський державний університет став переможцем спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Програма рівних можливостей і прав жінок в Україні», а в результаті підписаного меморандуму про співробітництво ПРООН та МДУ у липні 2011 р. був відкритий Центр ґендерних досліджень і освіти МДУ. 

Сьогодні Центр є структурним підрозділом університету. 

Роботу Центру спрямовано на досягнення рівних можливостей для всіх громадян України; формування нових підходів толерантного ставлення як до чоловіків, так і до жінок; подолання стійких стереотипів в українському суспільстві і протидія дискримінації та насиллю. 

Партнерами Центра гендерних досліджень і освіти МДУ є: Програма рівних можливостей і прав жінок в Україні ПРООН-ЄС, ґендерні ресурсні центри України, ряд громадські організації, ВНЗ Південно-Східної України. 

Напрямки діяльності Центру:

  • науково-дослідна робота: проведення наукових досліджень та різних заходів
  • 7 квітня 2010 р. в МДУ вперше була проведена Всеукраїнська конференція «Проблеми ґендеру в гуманітарних дослідженнях», яка зібрала більше ніж 120 вчених з 10 міст України;
  • у травні 2011 р. були підведені підсумки Всеукраїнського фотоконкурсу «Ґендер очима студентів. Крок до рівних можливостей»;
  • 23-25 травня 2011 р. в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Наука і освіта в сучасному університеті в контексті міжнародного співробітництва», приуроченої до 20-річчя Незалежності України, працювала ґендерна підсекція, матеріали якої видані у друкованому вигляді і розміщені на сайті ГО «МГЦ»;
  •  консультаційно-правова допомога для громадян Маріуполя та Приазов’я.
  • здійснюється консультаційна допомога для мешканців регіону (розроблений Інтернет-ресурс для активного діалогу);
  • освітня діяльність (ідея ненасильницької освіти – рівнопартнерського діалогу викладачів і студентів);

За 2011 р. роботи Центру робочою групою було:

  • підготовлено та проведено більше ніж 50 тренінгів з ґендерної освіти, протидії насиллю та торгівлі людьми.  
  • розроблені та викладаються спецкурси: «Ґендерна безпека», «Ґендерна політика в міжнародних відносинах», «Правове регулювання ґендерних питань», «Ґендерна освіта в сім’ї та в дошкільних учбових закладах», «Проблеми ґендерної освіти» та інші. 
  • 18-20 липня 2011 р. відбулася Перша літня сесія Відкритого інституту рівних можливостей «Рівні можливості: вища школа та становлення громадського суспільства в Україні». ЇЇ мета – впровадження ґендерних знань і формування ґендерної чутливості в систему вищої освіти Південного Сходу України. 

Організаторами проекту виступили: Маріупольський державний університет в особі Центра ґендерних досліджень і освіти та громадська організація «Маріупольський ґендерний центр». Фінансування здійснювалось при підтримці Програми рівних можливостей і прав жінок в Україні Програма розвитку ООН-ЄС. 

За підсумком конкурсного відбору учасниками проекту стали   20 кандидатів та докторів наук, що представляли провідні    університети Південно-Східної України, а також представники партнерських громадських організацій: Донецький національний університет, Запорізький національний технічний університет, Київський славістичний університет. Чорноморський філіал Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова, Кримський інститут бізнеса, Маріупольський державний університет та ін.

Контакти Центру:

87500, Україна, Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Будівельників 129, ауд. 216.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

http://mgc.org.ua/

факс – 0629532270

тел. – 0629532258

директорка Центру – Дегтеренко Анастасія Миколаївна

050 5327255