Центр ґендерної освіти Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка

 Рішенням Вченої ради Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка з метою надання методичної та науково-практичної допомоги викладачам, студентській молоді щодо впровадження в навчально-виховний процес ідей гендерної рівності, ліквідації всіх форм дискримінації, запобігання насильства в процесі реалізації державної гендерної політики в листопаді 2011 року було створено Центр гендерної освіти (далі ЦГО) в ХНТУСГ ім. П. Василенка. Це перший гендерний осередок в вищих навчальних закладах, які підпорядковувалися Міністерству аграрної політики та продовольства України.

На сьогодні ЦГО ХНТУСГ ім. П. Василенка тісно співпрацює зі Слобожанським навчально-практичним центром сталого розвитку сільських територій Харківщини з пілотним проектом «Сільська жінка». Розробляється план та тематика проведення конференцій, семінарів, круглих столів, тренінгів, засідань органів місцевого самоврядування з метою визначення актуальних проблем гендерного спрямування в соціально-економічному житті сільської жінки та її сім’ї та пропозиції щодо їх усунення.
Робота Центру гендерної освіти ХНТУСГ ім. П. Василенка спрямована на досягнення рівних можливостей для всіх громадян України, формування нових підходів толерантного ставлення до чоловіків і жінок; подолання стійких стереотипів в українському суспільстві та протистояння дискримінації та насильству. Головна мета – впровадження гендерної концепції в освіту, формування гендерних компетенцій та гендерно відповідальної поведінки. Координатори та експерти ЦГО допомагають викладачам гуманітарних курсів в розробці питань з гендерної тематики.
Керівниця Центру гендерної освіти ХНТУСГ старший викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Галина Омельченко ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).