Музей

Перший в Україні та в Східній Європі ґендерний музей народився  у 2009 році у Харкові. Музей жіночої та гендерної історії  створено за ініціативи ґендерночутливої громадськості за підтримки  Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН, Українського жіночого фонду, Глобального фонду для жінок.

Партнери Музею – українські та міжнародні громадські організації ґендерного спрямування, Міжнародна асоціація жіночих та ґендерних музеїв світу.

Основною метою діяльності Музею є ґендерне просвітництво, виховання та інформування,  сприяння укріпленню культурних зв’язків між Україною та іншими країнами, консолідації  жіночого руху, привернення уваги до жіночої та ґендерної проблематики журналістів та широких кіл громадськості.

Головне завдання Музею – зібрати експонати, що демонструють процес ґендерного конструювання, показати, що ґендерні проблеми є не тільки проблемами жінок, але й всього суспільства; що, попри всі позитивні зміни у суспільстві, і жінки і чоловіки продовжують потерпати від ґендерної дискримінації, що жіночий та ґендерний рух в Україні і в світі є не епізодичним явищем, а природним і закономірним процесом, який відбувається продовж не одного сторіччя  історії людства.

  • Віртуальна версія Музею жіночої та гендерної історії  www.gendermuseum.com
    Віртуальні експозиції створені таким чином, що можуть бути переглянуті не лише в Інтернеті. При виготовленні експозиції  були використані технології, що дозволяють використовувати віртуальну версію під час лекцій та занять зі студентами та школярами,  організовувати віртуальні екскурсії до ґендерного Музею. 
  • Gender Space www.gender.at.ua – відкритий інформаційний простір з ґендерної проблематики, на якому розміщуються новини про події у сфері впровадження ідей ґендерної рівності. Серед розділів порталу: медіатека, майданчик для розміщення звернень та акцій громадських організацій, новини від жіночих громадських організацій та організацій ґендерного спрямування, авторські блоги.
  • www.gendershow.rpod.ru - інформаційно-просвітницький канал, на якому розміщено колекцію фільмів, аудіо та відеоматеріалів з ґендерної проблематики та протидії домашньому насильству, а також власні подкасти   гендерного Музею.