ГЕНДЕРНИЙ ЦЕНТР СУМДУ СПІВПРАЦЮЄ З АКАДЕМІЄЮ СТУДЕНТСЬКОГО ЛІДЕРСТВА

Leleka

Гарною традицією стає співпраця Гендерного ресурсного центру СумДУ зі студентством Академії студентського лідерства. У такий спосіб молодь знайомиться з основами гендерного знання.

Щороку близько 40 активістів та активісток з числа студентства СумДУ на додаток до своєї основної спеціальності проходить навчання в Академії студентського лідерства. Навчання, яке триває близько 3-х місяців, передбачає оволодіння навичками, необхідними для будь-якої успішної людини. Серед низки важливих життєвих вмінь – здатність налагоджувати комунікації з представництвом іншої статі, відповідальне ставлення хлопців і дівчат до міжособистісних стосунків.

Гендерний ресурсний центр СумДУ цього року запропонував молоді Академії тренінги на тему «Спілкування чоловіків і жінок: вчимося порозумінню» та «Про стосунки хлопців і дівчат відверто», головною метою яких стало зосередження уваги на питаннях гендерної рівності.

Тренерка Юлія Савельєва зауважує: «Сам по собі показовим є той факт, що дівчат у Академії студентського лідерства стає все більше, а якщо говорити про старанність у навчанні в Академії, то дівчата відзначились цього року тим, що, на відміну від більшості хлопців, до кінця пройшли весь тренінговий курс Академії. Крім того, лідерські якості у дівчат асоціюються з більшим прийняттям ними ідеї рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Хоча гендерних стереотипів поки що вистачає у всіх – і у хлопців, і у дівчат».

Керівництво Академії (а це студентське самоврядування СумДУ), учасники та учасниці тренінгів, Гендерний центр СумДУ задоволені такою співпрацею та можливістю зануритись у цікаві для всіх сторін теми, а саме: очікування суспільства від жінок і чоловіків, правда та міфи щодо їхньої поведінки, табу у спілкуванні між представництвом двох статей, відповідальність подружжя у сім’ї та на роботі – ці питання нікого не залишили байдужими, а обговорення тривало навіть після закінчення тренінгів. Досвід попередньої діяльності студентського самоврядування СумДУ доводить, що зазвичай студентство Академії стає лідерами думок та, сподіваємось, буде нести ідеї гендерної рівності у навчання, особисте життя, професійну самореалізацію.

«Такий неформальний спосіб знайомства студентства з діяльністю Гендерного центру дозволяє вишам, у яких введення окремих спецкурсів з гендерної проблематики обмежується через превалювання негуманітарних спеціальностей, як це, наприклад, характерно для СумДУ, продемонструвати, що за наявності бажання та творчого підходу можна забезпечити включення гендерної просвіти у будь-який ВНЗ», - говорить керівниця Гендерного центру Ніна Світайло.