Подання запитів на отримання публічної інформації до міських та районних рад Сумської області

В проекті “Голос жінки має силу 2020” у Сумській області приймають участь амбасадорки з чотирьох громад: Інна Панченко реалізовує свій міні-проект у Конотопській ОТГ, Крістіна Сахно та Аліна Коваленко – у Сумській ОТГ, Альона Жмурко заходи проекту проводитиме у селі Чернеччина Охтирського району, Інна Савицька – у місті Глухів.

 

Тож перед складанням та поданням рекомендацій до органів державної влади щодо реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, ми вирішили проаналізувати роботу місцевої влади в цьому напрямку в регіонах, де представлена наша цільова аудиторія.

Представниками ГО “Інтелект Сумщини” було подано 4 запити на отримання публічної інформації. В описі запитуваної інформації ми просили надати План заходів міської/районної ради та звіт щодо моніторингу реалізації у 2019 році виконання Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням міського голови/ голови районної ради. На деяких сайтах міських та районних рад нам вдалося знайти віконце “Е-звернення”, тобто електронне звернення яке є різновидом письмового звернення.

На інших сайтах була можливість лише залишити “звернення громадян”. У будь-якому разі інформація має бути переадресована до органів та державних службовців, відповідальних за цей напрямок.

Заповнення електронної форми значно спрощує процедуру – необхідно було вказати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викласти суть порушеного питання чи прохання. Також електронне звернення дає можливість отримання відповіді на електронну поштову адресу заявника.

До Охтирської районної ради ми підготували письмове звернення, яке повинно бути підписано заявником із зазначенням дати.

Тепер очікуємо офіційні відповіді на наші запити. Відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадян”, звернення розглядаються і вирішуються невідкладно але не пізніше 15 днів від дня їх отримання – ті, які не потребують додаткового вивчення. Загальний термін розгляду звернень не повинен перевищувати одного місяця від дня їх надходження.