Вас вітає Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ!

Мережу створено у 2012 р. за ініціативи Харківського обласного ґендерного ресурсного центру у партнерстві із представництвом

Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні із врахуванням вивченого досвіду гендерних центрів,  центрів гендерної освіти та кафедр гендерних студій  ВНЗ, створених за сприяння Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН з 2007 до 2011 рр.

З червня 2014 р. під час наукового-практичного семінару «Гендерний аудит ВНЗ та уніфікація діяльності ЦГО» мережу ЦГО перейменовано у Всеукраїнську мережу осередків гендерної освіти (ОГО).

Учасниці та учасники семінару розробили та підписали МЕМОРАНДУМ про створення та діяльність Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів  Українита затвердили обов’язковий пакет документів, що регламентують роботу ОГО у ВНЗ.

 

Мета діяльності Мережі:

  • об’єднання зусиль гендерних науковців і практиків для забезпечення сталого впровадження принципів гендерної рівності в освіту відповідно до міжнародних зобов’язань та нормативних  документів, чинних в Україні;
  • визначення спільних напрямів і завдань діяльності ЦГО  (ГО) ВНЗ;
  • обмін досвідом, напрацюваннями та методиками;
  • організаційна та експертна підтримка у становленні існуючих та сприяння у створенні нових ОГО.

 

На сьогодні у Мережу входять 30 осередків гендерної освіти (центрів гендерної освіти, гендерних центрів, кафедр, лабораторій, студій) ВНЗ Дніпропетровська, Донецька,  Житомира, Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу, Луцька,  Маріуполя, Ніжина, Сум, Тернополя, Харкова, Черкас, Ужгорода.

Цими центрами проводиться потужна робота щодо впровадження гендерних підходів в освітньо-виховний процес вишів. Навкруги центрів згуртовується молодь, яка долучається до розповсюдження ідей гендерної рівності.
Діяльність Мережі також поширюється на ВНЗ І-ІІ рівня акредитації та на загальноосвітні навчальні заклади, забезпечуючи горизонтальну і вертикальну взаємодію.

Діяльність Мережі базується на Концепції спільної діяльності.

Волонтерами ЦГО ХНУРЕ розроблено сайт Всеукраїнської мережі  www.gendercenter.net.ua.

Центрами ініціюються та реалізуються унікальні проекти з гендерної тематики, до яких долучаються студентки та студенти, викладачки та викладачі ВНЗ з різних регіонів України. Про те, як відбувалися ці події можна дізнатися на сайті гендерного музею www.gender.at.ua  та  сайті мережі  www.gendercenter.net.ua         

 З серпня 2012 р. у Мережі є свій власний електронний журнал «Ми», на сторінках якого розповідається про її діяльність та проекти:

http://gender.at.ua/load/11-1-0-181

http://gender.at.ua/load/11-1-0-175

Члени Мережі мають можливість  навчання та підвищення кваліфікації під час різних заходів,  що організуються Всеукраїнською мережею у партнерстві із Фондом імені Фрідриха Еберта, представництво в Україні.

З 2014 р. Мережа почала співпрацювати із Міністерством освіти та науки Україні у напрямі впровадження гендерних підходів в систему вищої освіти.

З 2014 р. стратегічним напрямом діяльності Всеукраїнської мережі стає гендерний аудит ВНЗ, методику якого розроблено співробітницями Гендерного ресурсного центру Сумського державного університету на основі методології МОП та яка буде опрацьовуватися ОГО, що входять у Мережу.

Партнери Мережі – Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» та Інформаційний консультаційний жіночий  центр (м. Київ) організують для членів Мережі тренінги з гендерної тематики та діляться літературою та роздатковими матеріалами.

Мережа є відкритою і до неї можуть долучитися всі бажаючі створити осередки гендерної освіти у власних вишах, які поділяють мету, напрями діяльності та завдання Мережі та підписали МЕМОРАНДУМпро створення та діяльність Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів  України.

Члени Мережі відкрито поділяться усіма матеріалами, що були розроблені під час різних спільних заходів, розробленими документами та методиками.

Для того, щоб отримувати розсилку Всеукраїнської мережі ОГО напишіть листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  з проханням додати в

З 2015 року гендерний ресурсний центр Сумського державного університету є координатором Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Запрошуємо до співпраці!

Ми знаходимося за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова,2, кабінет Г-711

Керівник центру - Світайло Ніна Дмитрівна 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.