Гендерний ресурсний центр представив свою діяльність спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні

20 вересня 2019 р. Гендерний ресурсний центр СумДУ відвідала спостерігач від ОБСЄ (спеціальна моніторингова місія в Україні) п. Маргарита Васкез.  Організація, яку представляє пані Маргарита, вже впродовж 4-х років працює в України, сприяючи зниженню напруги і встановленню миру, стабільності і безпеки. 29 травня 2014 року за указом президента (1282- VII) було підписано Меморандум, який дозволяє Спеціальній Моніторинговій Місії ОБСЄ працювати на всій території України.

В Сумській області наразі триває низка зустрічей пані Маргарити з обласною та місцевою владою, з представництвом навчальних закладів та недержавних організацій.

Метою проведення зустрічі в СумДУ було обговорення ситуації із забезпечення можливостей для жінок і чоловіків у всіх їх різноманітті скористатися своїми правами і свободами у рівній мірі. Гедерна політика, як і рівність за будь-якими іншими ознаками, включена на сьогодні не лише у зміст освіти, яку отримують студенти і студентки СумДУ, а й зафіксована як важлива частина корпоративної культури університету. Отже, маючи спільні погляди зі спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ щодо потреби формування толерантності у сучасному світі, постійного наголосу на повазі до прав людини, було обговорено питання співпраці у заходах, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод громадян, вразливих груп населення тощо.

За підсумками робочої зустрічі було досягнуто домовленості про подальші спільні ініціативи щодо забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків у всіх їх різноманітті, зокрема, публічні лекції для студентів та інформаційні кампанії.

 

«Тайм-менеджмент: особиста і командна робота»

Людина володіє певним «почуттям часу»: то відчуває швидкоплинність життя, то страждає від того, що час «застиг», іноді потрапляє «в ногу з часом», а деколи обганяє його або відстає.  Виходить, що, розвиваючи це загадкове «почуття часу», можна навчитися керувати часом власного життя на роботі і вдома, а отже — і власною долею. Це стосується як кожної окремої особистості, так і групи людей, може бути застосовано у структуруванні робочого часу всієї організації.

В Сумському Державному університеті на кафедрі психології, політології та соціокультурних технологій відбувся тренінг для студентів «Тайм-менеджмент: особиста і командна робота». Тренінг був організований  Андріаною Костенко – к. політ. н., доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій та Наталею Теслик – к. психолог. н., старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій.

В ході проведеного тренінгу учасники:

-        Розглянули розуміння феномену часу;

-        Відпрацювали навики з визначення «викрадачів» часу;

-        Відпрацювали навики з визначення пріоритетів та постановка цілей;

-        Відпрацювали навики з планування.

Найбільше учасникам сподобались вправи, що використовувались під час тренінгу: «Лінія життя», «Колесо балансу», Принцип «Agile Results», «Цілепокладання: SMART». Отже, під час заходу учасники змогли проаналізувати власні життєві цілі, розставити пріоритети, ознайомитись з методичними інструментами, які допомагають планувати свій час. Була чудова можливість дізнатись всі секрети боротьби з так званими «поглиначами часу».

 

Мотивація - шлях до успіху

 

      В Сумському обласному центрі зайнятості відбувся семінар-навчання «Мотиваційне консультування щодо професійного самовизначення та побудови кар’єри». Учасниками семінару стали  фахівці з профорієнтації. Завдяки професійному тренеру , кандидату політичних наук, доценту кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СуМДУ Костенко Андріані, фахівці вчилися  боротися з власними демотиваторами та тими, які є домінуючими у  кліентів ДСЗ.

Навчання – це взаємний процес обміну інформацією між тим хто навчає і тими хто навчається. Для засвоєння нового матеріалу, а особливо, зміни власних установок, поглядів, звичних дій, варто і самостійно докладати зусилля під час навчання. Самонавчання, самостійний пошук матеріалу та відповідей, власні роздуми на ті чи інші питання сприяють поглибленню знань,зацікавленість у тематиці та мотивації не лише навчатися, але й змінюватися самим. Учасникам та учасницям до початку семінару було запропоновано підготувати есе (роздум у вільній формі) на тему «Що мотивує чи демотивує клієнтів ДСЗ?».

В підготовленому есе фахівці виклали  власний досвід, життєві приклади, ті знання, які вони вже здобули на попередніх тренінгах. Використовуючи есе учасники:

-        розглянули визначення мотивації різних типів клієнтів ДСЗ;

-        відпрацювали технік мотиваційного консультування;

-        відпрацювали техніки для усунення бар’єрів у спілкуванні з клієнтом;

-        визначали типові помилки під час проведення мотиваційного консультування.

Під час підведення підсумків семінару «Мотиваційне консультування щодо професійного самовизначення та побудови кар’єри», учасники дійшли висновку, що погляд на професію як на вибір справи на все життя, – хибний. Адже не враховує, що людина має різносторонні здібності, які дають можливість накопичувати спеціальні знання і навички в різних сферах діяльності. Значення професії в житті людини залежить не стільки від характеру роботи, як від ставлення самої людини,  наскільки професія відповідає її запитам і можливостям. Мотивація дуже важлива складова в будь-якій роботі, особливо, коли це стосується роботи з людьми.

 

Кількість компаній "Дружніх до дітей" в Україні зростає

Все більше українських компаній створюють у своїх офісах зони для відпочинку малюків. І мова йде не лише про дітей співробітників, а і про маленьких відвідувачів, які разом з батьками не бажають вистоювати нудні черги, а радше воліють провести цей час у затишній дитячій кімнаті.

Детальніше за посиланням

У Сумах відбувся тренінг з гендерно орієнтованого бюджетування

25-26 черввня 2019 року у м.Суми Національним агенством України з питань державної служби спільно з проектом "Гендерне бюджетування в Україні" було проведено тренінг для тренерів щодо запровадження тематики ґендерно орієнтованого бюджетування до системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Детальніше: У Сумах відбувся тренінг з гендерно орієнтованого бюджетування